Uzytkowanie forum - wazne

Koniecznie przeczytaj zanim się zarejestrujesz.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
fox
Delta (0,5Hz - 4Hz)
Posty: 2042
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 8:37 pm
Kontakt:

Użytkowanie forum - ważne

Post autor: fox » ndz mar 04, 2007 9:17 pm

Witam
Wypowiedź ( kolor granatowy) jest dopisana do istniejącego postu. Post ten jest poniżej (czarny)
Jest to prawie to samo.
( zamieszczam go poniżej)
Dlatego niektóre omówione zagadnienia będą się powtarzać. Może napisane jeszcze raz i innymi słowami dotrą lepiej.
Jednak w niektórych wypowiedziach ciągle powraca ten sam problem.
Musze kolejny raz napisać podstawowe ”oczywiste” ,ale nie dla wszystkich sprawy;

1.forum powstało jako miejsce do propagowania, wyjaśniania podstaw i zależności ,oraz jako miejsce do dyskusji głównie o „Samodoskonaleniu Umysłu metoda Silvy”. Jest to miejsce do zadawania pytań , ale nie do tworzenia swoich wyobrażeń, uważania ich za fakty i bezpodstawnej obrony tych „wizji” na temat MS. Swoje wypowiedzi opieramy maksymalnie zgodnie z konkretnymi danymi i udokumentowaną wiedza. Cytaty podajemy z ich źródłem. Zakres MS to zakres kursu I i II st, Jest to dział „Metoda Silvy” Rozwiniecie tej metody w innych kursach prowadzonych przez wykładowców MS - omawiamy w konkretnych działach
Dział ten jest dokładnie moderowany pod względem wierności z zasadami MS.
Na swojej „modernizacje’ są przeznaczone inne działy
Regina napisala w "podpisie"
;
"Techniki składające się na MS to tylko początek. Możesz wprowadzać do nich zmiany (...) Możesz napisać własną książkę." /J.Silva, R.Stone/
TAK – poznaj metodę i zmieniaj ją jak chcesz, na własna odpowiedzialność ,dla siebie i napisz ale SWOJĄ książkę o SWOJEJ metodzie ale nie pisz ze to MS, nie nauczaj innych ,ze to jest FAKT bo NIE jesteś wykładowca MS
Po to mają szkolenia i licencje ,żeby po zebraniu opinii wielu wykładowców, tych co badają te „narzędzia” odpowiedzialnie za to co proponują uczyli innych

2.Poza tym jest to miejsce do dyskusji o innych metodach pracy z umysłem, doskonaleniem pracy , pracy umysłu , zarówno w ujęciu mentalnym jak i w sensie dosłownym (mózgu ), ujętych w innych działach niż „Metoda Silvy”
Tam te możemy przedstawiać swoje osobiste modyfikacje czy kompilacje dowolnych metod i przedstawić swoje wyniki. Zgodnie z tematem działu.

3.Jest dział „ogólne” gdzie można przedstawić lub przedyskutować dowolny temat – nie związany z kierunkiem forum. Jest to dział moderowany głównie pod względem zasad ogólnych forum.( tworzenie tematów, kultura wypowiedzi itp.)

4. rejestrując się każdy jest świadom ,że rejestracja jest wyborem użytkownika i jest to jednoznaczne z akceptacja Regulaminu Forum.
Ważne jest żeby przeczytać go dokładnie i ze zrozumieniem.
Zwłaszcza punkty dotyczące dyskusji merytorycznej, zgodnej z przeznaczeniem danego działu i tematu topicu . Bez prowokacji i sofistyki.

5.Ciagłe wyjaśnianie powyższych zagadnień przez moderatorów czy administratorów jest bezsensowną pracochłonne , zabiera czas.

6.Dośc kolejnych ostrzeżeń i tłumaczeń. Przy moderowaniu ( przeze mnie ) będzie podawany jedynie główny powód i odnośnik do tego omówienia.
Za całość forum odpowiadają moderatorzy ( nadzorowani przez administratorów ) i oczywiście sami administratorzy
7.Uwagi - zastrzeżenia co do konkretnej zmiany - moderowania proszę zgłaszać administratorowi , to on zdecyduje kto ma racje. Nie będę więcej każdemu z osobna tego samego pisał Nie ma potrzeby i nie mam na to czasu.
8. topic jest zablokowany – żeby nie było również tutaj dyskusji – zastrzeżenia proszę zgłaszać do administratora – on może tu dopisać komentarza lub zmienić treść lub zasady,
Post z 04.02.2007 Dzial „propozycje /…/” topic – Merytorycznie proszęWitam
Dla niektórych będzie ten post oczywisty i niepotrzebny ale niektórym użytkownikom na pewno jest potrzebny /widać to po ich wypowiedziach i reakcjach/
Wracamy ponownie do tematu merytoryczności i założeń powstania tego forum.
Forum powstało żeby można było wymienić uwagi i doświadczenia w sprawie samodoskonalenia stosując Metodę Samodoskonalenia Umysłu wg. J.Silvy.
Kursy są prowadzone wszędzie tak samo ponieważ wykładowcy są szkoleni w tym kierunku i zdobywają licencje z obowiązkiem utrzymania takiego samego sposobu szkolenia na wszystkich kursach.
Wieloletnie prace twórcy tej metody a następnie wykładowców pozwalają ,poprzez powtarzalne wyniki doświadczeń na najlepsze pozytywne efekty z minimalnym zagrożeniem dla stosującym ta metodę. Również dlatego aby można było porównywać wyniki stosowania tej metody. jak w każdej metodzie którą stosujemy. Modyfikacje tych metod opracowują oni odpowiedzialnie i po przeanalizowaniu wyników.
Stosowanie tej metody zgodnie z zatwierdzonym programem pozwala na zaufanie jej i coraz szersze stosowanie , pozbawiając sie otoczki mistycyzmu, szarlatanerii i "życzeniowości", a nawet dużych nieporozumień z porównywaniem do sekt "New Age"
Tak jak NLP dzięki poważnemu traktowaniu zasad i podstaw mechanizmów nauki tak i MS ma swoje miejsce w psychologii / przykładem jest specjalizacja psychoonkolog z Oddzialem Psychosomatycznego leczenia nowotworów Instytutu Onkologii/ lub regresing niehipnotyczny.
Źeby wprowadzać poprawki do metody trzeba najpierw poznać ta metodę, mieć duże doświadczenie, oraz zaproponować wprowadzenie modyfikacji, gdzie sztab ludzi zweryfikuje czy one się sprawdzają, są powtarzalne / oczywiście w sensie istotności statystycznej/. Tak postępowali do tej pory i postępują ludzie w Laredo gdzie uzyskuje się licencje.

To forum powstalo z inicjatywy administratorów. Wybrali oni moderatorów ponieważ chcemy zeby forum bylo miejscem rzetelnej wymiany informacji na temat MS, wyjasnianiu watpliwości, pomocy w stosowaniu lub wymianie informacji o kursach - ale Metody wg. J.Silvy. Traktujemy to poważnie i mamy istotne doświadczenie.
Jeżeli chcemy pisać o swoich wrażeniach, o ciekawostkach, zainteresowaniach, innych metodach, - jest na to miejsce ale nie łączmy dowolnie MS z naszymi wyobrażeniami.
Przez pisanie w stylu "będę pisał CO chce i JAK JA chce" zaśmieca sie obraz MS i wzrasta liczba zarzutów ze jest to szarlataneria. Głównie w środowiskach przyzwyczajonych do sprawdzalności i rzetelności wyników Ważna jest również odpowiedzialności za efekty terapii i prawdziwości twierdzeń ze metoda którą stosujemy jest uznana nie tylko przez nas samych. Proponujemy sposobu które sa bezpieczne i uznane przez nadzorujących stosowanie tej metody. Sprawdzenie naszych rad przyczynia sie wtedy do uznania wiarygodności forum ,nas samych jak i zwiększa liczbę prawdziwych zwolenników metody. Zwolenników wiedzących co stosują i dlaczego. Nie euforycznie czekających na cud ale krok po korku systematycznie zmieniających siebie i dzięki temu swoje otoczenie ,świat.

Stąd jest regulamin forum. Stad tez prośba o pisanie rzeczowo i na temat. Wyszukiwanie jest krótsze i szybciej można znaleźć odpowiedź na potencjalne pytanie - bo możliwe jest ze odpowiedź juz kiedyś padła.

Piszmy na temat - pod koniec postu trudno czasami sie domyślić jaki był początek. Ktoś kto wejdzie na forum - nowy użytkownik widząc takiego "tasiemca" bez związku logicznego początku z końcem zniechęca się do czytania.

To nie jest forum "towarzyskie" tylko o MS.
jest dział ogólny i możemy pisać nie tylko o MS ale tez rzeczowo bo szkoda czasu na czytanie o eksperymencie który prowadzony jest wg nieznanych zasad a efekt tez nie jest do przeanalizowania lub sprawdzenia.

Skończmy z odnoszeniami ksobnymi. Nikt nikogo nie prześladuje i nikomu specjalnie postów nie kasuje.
Czasami napisze się tak z "rozpędu' - trudno. Patt mój post tez skasował i dobrze. Ma być porządek.

Spory tylko zmniejszają rangę forum - zaczyna to być "pokój" na czacie z jazgotliwy, harmidrem bez sensu.

Zastrzeżenia co do tego ze moderatorzy robią to do czego sa zobowiązani przez administratorów jest infantylne i niepokojące. Jeśli moderatorzy przekraczają swoje uprawnienia - od tego sa administratorzy i im proszę przesyłać wnioski.

Osobiście więcej nie zamierzam odpowiadać w postach na zarzuty a posty nie na temat jedynie z osobistymi uwagami będą przesuwane do kompostu. Można wtedy swoje zastrzeżenia napisac do do admina - jesli zarzuty będą słuszne - będzie mógł wyjaśnić sprawę i przesunąć z powrotem post

Osobiste zarzuty będą przesuwane do kompostu jako nie na temat. Od tego jest PM i admin.

Więcej nie bede tłumaczył - podam co najwyżej link na ten post.
Proszę o poważne potraktowanie forum
Pisze to z szacunkiem do użytkowników ale i z apelem.

Pozdrawiam serdecznie
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opuściła nas ciałem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastąpi.

Awatar użytkownika
fox
Delta (0,5Hz - 4Hz)
Posty: 2042
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 8:37 pm
Kontakt:

Post autor: fox » sob mar 10, 2007 3:23 am

Aktualne od 08.03.2007
Ze względu na korzystanie z forum przez osoby, które dopiero dowiedziały się o Metodzie Samodoskonalenia Umysłu wg. Silvy, są początkujące, ale również przez osoby zaawansowane od dnia 08.03.2007 rozbudowano forum – dział Metoda Silvy – jest traktowana jako miejsce do poznawania ,dyskutowania na temat tej metody z zastosowaniem technik zalecanych i nauczanych w programie kursów.
Posty zawierające własne modyfikacje tych metod będą przenoszone do odpowiedniego działu, notorycznie pisane przez tego samego użytkownika – kasowane.
(zgodnie z regulaminem forum) – żeby nie sugerować ,że są polecane lub nauczane przez J. Silvę lub wykładowców tej metody.

Ci użytkownicy , którzy uznali ,ze lepiej im służą różne połączenia technik, metod i osiągają dobre sukcesy, chcą przedstawić „swoja metodę”, o tym porozmawiać, - mają teraz specjalny dział „Metody samodoskonalenia umysłu”.
Ważne żeby pamiętać ,że polecamy odpowiedzialnie ,a stosujący je robią to również odpowiedzialnie i na własne ryzyko.

Dla osób , które nie znają MS, są początkujący, zapomnieli o pewnych narzędziach i mechanizmach ,jak również dla tych ,którzy bez szukania chcą przypomnieć sobie lub poznać zagadnienia związane z organizmem, fizjologią i mechanizmami MS – mogą poczytać – w dziale „Wykłady”
Przypominam - Nie zastępują kursu i nie są polecane do nauki MS a jedynie są wstępną informacją dla przyszłych kursantów lub przypomnieniem dla absolwentów ,którzy maja wątpliwości lub zapomnieli ( dawno skończyli kurs i długo nie stosowali konkretnych technik)
Przed umieszczeniem będą zatwierdzane przez administratorów i moderatorów.


Na inne tematy związane z funkcjonowaniem i współdziałaniem Człowiek - jego funkcjonowanie, fizjologia a jego otoczenie, Świat i Wszechświat – ściśle nie związane z MS - „wyklady”będą na bieżąco powstawały jako tematyczne topici w dziale „Metody samodoskonalenia umysłu”

W celu uniknięcia bałaganu – będą zablokowane – jako źródło informacji. Kto będzie miał ochotę na dany temat podyskutować – może założyć topic z odniesieniem się do tematu „wykładu” i przedstawić swój pogląd.
Wiadomości będą sukcesywnie uzupełniane .

Prezentowane „Wykłady’ będą przedstawiane systematycznie, aczkolwiek ilość ich będzie powiększana powoli – w związku z koniecznością jak najlepszego sprawdzenia wiarygodności podawanych faktów.
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opuściła nas ciałem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastąpi.

Awatar użytkownika
fox
Delta (0,5Hz - 4Hz)
Posty: 2042
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 8:37 pm
Kontakt:

Post autor: fox » ndz paź 30, 2011 5:05 pm

nadchodzi czas zmian :)
Najpierw informacja - zapewne i tak nie dotrze do tych których dotyczy...ponieważ chyba są zupełnie tym forum "NIEzainteresowani"
Wszyscy którzy się zarejestrowali ale NIGDY nie logowali się na forum (nawet bez postu - tylko brak nawet jednego logowania czyli po zarejestrowaniu NIGDY nie byli na forum)od roku i wcześniej zostają skasowani bez uprzedzenia mailowego. Jeśli nagle zmienia zdanie - muszą zarejestrować się jeszcze raz
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opuściła nas ciałem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastąpi.

Awatar użytkownika
fox
Delta (0,5Hz - 4Hz)
Posty: 2042
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 8:37 pm
Kontakt:

Post autor: fox » śr lip 03, 2013 7:04 pm

W dniu 03.07.2013 zostaje czasowo zablokowany użytkownik Geruzol za niecenzuralne wypowiedzi w shoutbox`ie po zwróceniu uwagi i prośbie o przestrzeganie netykiety i Regulaminu

Geruzol ma zablokowane wejście na Forum. Moze zostać zarejestrowany po mailowej zgodzie Admina. Jesli beda maile podobnej treści( niekulturalne) sprawa trafi do Policji Internetowej.
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opuściła nas ciałem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastąpi.

Zablokowany